Jump to content

Welcome to CsTineretului.Ro @ Since 2016 !
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[ Acceptat ] Propunere T/C prezentari + Mutare de topic-uri la cos de gunoi(topic spam)

• This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

OFFLINE   Aschente!

Aschente!

Forum Management

• 400 posts
  • LocationBucuresti.
  • Joc preferat:CS 1.6

Am observat ca noii membri inregistrati fac post hunting in sectiunea "Prezinta-te". Acest lucru nu mi se pare normal din urmatoarele motive:

• Avem si in regulament interzicerea de post hunt. [4. Reguli de postare. Punctul a]
  • Un utilizator al forum-ului trebuie sa isi faca postarile cu topicuri noi sau prin alte metode care aduc intr-un alt fel beneficii comunitatii
  • In aceste topic-uri am vazut si folosirea de font size + font color care nu-si prea are locul. Ori scrii un text de dimensiune normala + font color. Or folosesti un mesaj predefinit din functia Emoticons. Plus ca avem o regula si pentru asta in regulament. [4. Reguli de postare. Punctul j]

Am observat si topic spam-ul de la sectiunea "Musica" care face sa arate cam urat sectiunea respectiva.

Propunerea mea este in zona respectiva sa mutam la gunoi toate  posturile cu melodii si sa ramana doar aceste 3 topic-uri:

Si daca este cazul sa facem un topic, doua, trei. Pentru genuri diferite de muzica si sa posteze fiecare cu "reply" o melodie fara dublu post decat daca au trecut 48 de ore de la ultimul post facut de aceeasi persoana. Daca o persoana a postat acum o melodie si altcineva posteaza dupa, persoana de dinainte poate posta dinou dar cu un interval de 10 minute intre ele pentru a evita spam in topicuri.

Toate aceste propuneri si idei sunt pentru a face comunitatea sa arate mai bine din punct de vedere vizual. Astept raspunsuri si de la voi!

• MariaNN #., MCMXCIX and Agent Of SHIELD like this

╭—————————————|—————————————╮
INFORMATION:
• CsTineretului Forum Manager •

• Rules are made to be followed •

• Helping others, helps yourself •

╰—————————————|—————————————╯

LINKS
• Steam Profile 

• Regulament Forum 

•  Regulament PUB  

Regulament KZ 

•  Regulament ZM  

76561198083060704.png

OFFLINE   Denisa.BVB

Denisa.BVB

Owner - PUB - KZ

• 118 posts
  • Reputatie:F.B.I
  • Detinator Server CS:nu

Nu ai ce sa zici altceva cand cineva se prezinta, in afara de raspunsuri scurte de genul bine ai venit si asa mai departe. Nu voi incepe sa fac un roman cand vad un utilizator nou care se prezinta, caci nu il cunosc si nici sa il farmec nu imi doresc. Tot ce ne dorim este ca noii utilizatori sa vada ca sunt bine-veniti, iar restul impresiilor vin pe parcurs.

Referitor la sectiunea cu muzica, sunt si eu de acord, caci nu vad sensul celorlalte topic-uri. Cele mentionate de tine sunt suficiente pentru un astfel de subiect.

#edit: am vazut ulterior motivul pentru care ai mentionat de sectiunea cu prezinta-te :)). Intr-adevar, unii cauta sa zica tuturor bine ai venit, desi sunt utilizatori noi, in sfarsit, ideea e ca daca se cauta prin acest lucru obtinerea unor beneficii, in sensul acesta, se poate face o verificare inainte de a decide daca obtine un beneficiu sau nu (are X postari, verificam unde a activat cel mai mult =] si asa mai departe)

• Agent Of SHIELD likes this

OFFLINE   CreaTioN

CreaTioN

Founders

• 2,263 posts
  • LocationTineretului
  • Detinator Server CS:da
Dacă noi vom sterge acele melodii , vom scădea in top , fiecare vizualizare in plus este un avantaj pentru Comunitate , din contră ar trebui postate mult mai multe .
In rest nu am nimic împotrivă.
Orice post , topic se poate edita pentru a fi cum trebuie, nicidecum sters , topicurile care nu ne ajuta le vom muta in arhivă nicidecum sterse .

>CreaTioN  <-- 2wlwrdd.gif--> SPAMERI !

b_350_20_2F2D2D_2F2D2D_88B5D8_2F2D2D.png

OFFLINE   MCMXCIX

MCMXCIX

God - PUB

• 729 posts
  • LocationCraiova
  • Joc preferat:CS: GO

Total de acord cu Aschente! Sunt persoane pe forum care isi baga nasu pe unde nu trebuie si fac spam in prostie!

Ar trebui sa se ea masuri !

Propun: Cine nu are grad pe sv de zm ,ks,dr si classic, sa nu mai raspunda cu pro/contra la alte cereri dupa sectiunile pe care le-am zis,Mi-se pare o prostie sa vine un player  sau un necunoscut care habar nu are de adminat.Fiecare cu sv unde are admin.Cine nu are admin mai bine sa taca,Dupa mine spusele lor sunt egal cu 0.

Posted Image
Posted Image

OFFLINE   MariaNN #.

MariaNN #.

Fondator Zombie Server / Forum !

• 1,168 posts
  • LocationUK.

Propun: Cine nu are grad pe sv de zm ,ks,dr si classic, sa nu mai raspunda cu pro/contra la alte cereri dupa sectiunile pe care le-am zis,Mi-se pare o prostie sa vine un player  sau un necunoscut care habar nu are de adminat.Fiecare cu sv unde are admin.Cine nu are admin mai bine sa taca,Dupa mine spusele lor sunt egal cu 0.

Eu consider ca daca un player este activ pe acel server mult mai mult decat "adminii sv-ului" care intra din an in paste, isi pot da cu parerea avand in vedere ca ei cam stiu care-i treaba pe acolo. Este doar o parere, raspunsul final va fi cel important. O parere este bine venita :)

2. O ideie buna ar fi sa inchidem topic-urile din categoria Prezinta-te dupa 1 saptamana de urari :D

// LoTTo  :)     i2_Hfn.gif     

gGkxZm2.png

b_560_95_1.png

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

76561198060612541.png                                                                                                                                     

imggggggggg.gifimggggggggg.gif

OFFLINE   Aschente!

Aschente!

Forum Management

• 400 posts
  • LocationBucuresti.

Dacă noi vom sterge acele melodii , vom scădea in top , fiecare vizualizare in plus este un avantaj pentru Comunitate , din contră ar trebui postate mult mai multe .
In rest nu am nimic împotrivă.
Orice post , topic se poate edita pentru a fi cum trebuie, nicidecum sters , topicurile care nu ne ajuta le vom muta in arhivă nicidecum sterse .

@CreaTioN Nu m-am exprimat eu cum trebuie, nu voiam sa le stergem ci sa le mutam in arhiva, dar am confundat arhiva cu cosul de gunoi. (Greseala mea)

2. O ideie buna ar fi sa inchidem topic-urile din categoria Prezinta-te dupa 1 saptamana de urari :D

@MariaNN # Aici decideti tu cu CreaTioN sau poate vor si ceilalti din staff sa-si dea cu parerea in cat timp dam T/C la topicuri.

• MariaNN #. likes this

INFORMATION:

LINKS
• Steam Profile 

• Regulament Forum 

•  Regulament PUB  

Regulament KZ 

•  Regulament ZM  

76561198083060704.png

OFFLINE   MCMXCIX

MCMXCIX

God - PUB

• 729 posts
  • LocationCraiova

Eu unu sunt de acord cu T/C dupa o saptamana de urari!

Posted Image
Posted Image

OFFLINE   Aschente!

Aschente!

Forum Management

• 400 posts
  • LocationBucuresti.

In legatura cu T/C-ul s-a decis ce facem. Cum ramane cu topic-urile din muzica? Le mutam in arhiva?

INFORMATION:

LINKS
• Steam Profile 

• Regulament Forum 

•  Regulament PUB  

Regulament KZ 

•  Regulament ZM  

76561198083060704.png

OFFLINE   MariaNN #.

MariaNN #.

Fondator Zombie Server / Forum !

• 1,168 posts
  • LocationUK.

Am observat si topic spam-ul de la sectiunea "Musica" care face sa arate cam urat sectiunea respectiva.

Propunerea mea este in zona respectiva sa mutam la gunoi toate  posturile cu melodii si sa ramana doar aceste 3 topic-uri:

Mie mi se pare ok ca aceste topic-uri sunt setate pe PINNED, restul eu zic sa le pastram :-?

:-?

Eu zic sa verificam toate acele topic-uri si daca titlul nu coincide cu subiectul sau exista probleme/link-uri invalide sa le mutam la cos.

// LoTTo  :)     i2_Hfn.gif     

gGkxZm2.png

b_560_95_1.png

76561198060612541.png                                                                                                                                     

imggggggggg.gifimggggggggg.gif

OFFLINE   Aschente!

Aschente!

Forum Management

• 400 posts
  • LocationBucuresti.

Am sa ma uit personal in fiecare topic din sectiunea muzica si ce nu coincide cu subiectul, v-a fii mutat in arhiva. 

Topic Inchis!

• MariaNN #. likes this

INFORMATION:

LINKS
• Steam Profile 

• Regulament Forum