Jump to content

Welcome to CsTineretului.Ro @ Since 2016 !
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[ Inchis ] Propunere

• This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

OFFLINE   iProfessional

iProfessional

Newbie

• 164 posts
  • LocationBraila
  • Joc preferat:CS 1.6
  • Detinator Server CS:nu

·Nume:  iProfessional

·Care este propunerea ta?:  Crearea unui grup numit Scripter AMXX ( sau supervizor ) 

1. Crearea unui nou grup " Scripter AMXX " sau "Supervizor"
2. La categoria cu Resurse Cs16 , sa se adauge un sub-forum cu numele " Suport AMXX " sau " Suport Scripting " 

Scripter-ul trebuie sa aibe acces full asupra sub-forumului respectiv .

·Cum ar ajuta aceasta comunitate?: Ar ajuta noii veniti cu serverele ( in cazul ca au nevoie de un plugin , addons , .sma , orice legat de acest domeniu. )

·Ai mai vazut asta undeva?(Daca da intra in detalii fara reclama): Am mai vazut-o in proportie de 80% pe forumurile unde am activat , si mi se pare o idee buna

·Ceteva detalii in plus: Astept pareri din partea staff-ului .

• malyki, Phononfw and MichaelMeeni like this

OFFLINE   bLaNq

bLaNq

-= Premium =-

• 88 posts
  • LocationSlatina
  • Detinator Server CS:da

Eu unul sunt PRO, dar trebuie sa fie si cineva care sa se ocupe, propui pe cineva sa faca acest lucru ? :)

• iProfessional likes this

OFFLINE   CreaTioN

CreaTioN

Founders

• 2,256 posts
  • LocationTineretului

Eu unul su Contra , de ce ?

Pai nu are rost sa umplem forumul de grade nefolosite , sa fac un grad pentru o singura persoana , nu imi surade ideea , AMXX Scripter avem gradul e pus pe hide , acel grad are acces doar la resurse cs , iar la Supervizor nu ii vad rostul atata timp cat avem Moderatori si Super Moderator oricum nu voi da acces full asa de usor nimanui ,

Multi vor sa vina sa ne faca rau , multi vor sa ne ajute , dar aici trebuie sa vedem activitatea fiecaruia , pentru un grad cu acces mare , trebuie activitate mare .

>CreaTioN  <-- 2wlwrdd.gif--> SPAMERI !

b_350_20_2F2D2D_2F2D2D_88B5D8_2F2D2D.png

OFFLINE   bLaNq

bLaNq

-= Premium =-

• 88 posts
  • LocationSlatina

E corect si ce ai spus tu, nu neaparat sa fie full acces, sa aibe acces doar la PIN & T/C, este suficient sa ai aceste 2 lucruri in plus fata de un membru pentru a modera o categorie, in schimb poti da gradul de Moderator pe acea categorie si ii dai accesul la ce am spus mai sus acelei persoane, pentru ca un Super Moderator se ocupa de tot forumul iar un Moderator se ocupa in mod special de o anumita categorie.

OFFLINE   Elantrisど助平

Elantrisど助平

Manager Pub & Dr

• 166 posts
  • Reputatie:C.I.A
  • LocationBucuresti

De acord si cu Paulica si cu Flavius. Doar ca, mereu exista un doar ca, intai sa avem persoane care sa isi dea si interesul. Ca asa, facem 12350 de grade, nu le foloseste nimeni. Si nu putem da grad, doar asa, sa fie. Aveam destule de "sa fie" pe forumul PhBB precedent, cred ca ar fi cazul sa mai aplicam si taierea capului. Si aici imi exprim o frustrare personala, si anume ca toata lumea are cate ceva, nu il folosesc dar nici nimic nu se face impotriva lor. E evident, Creation e si el ocupat, are o familie. Acum, cu revenire asasinului Blanq, zis si Blana, sa speram ca se taie din ratie la evrei exact cum trebuie sa se taie. Muncim sau murim de foame, alegerea e a noastra.

Doi, nu vad de ce am repune gradul de AMXX Scripter, atat timp cat nu va fi util, si nu va fi util din moment ce nu avem o persoana care sa se priceapa la asta si sa fie si de incredere. In timp, vom vedea, serverul incepe sa se repopuleze din cate observ, incepe sa fie iarasi ok, poate vom da peste oameni capabili si pentru forum. Numai bine  si o zi excelenta in continuare! 

Contra!

P.S: Aceste lucruri sunt sigur ca vor fi luate in vedere la momentul oportun, mai exact atunci cand vom avea oameni sa faca toate aceste lucruri. 

Posted Image

OFFLINE   iProfessional

iProfessional

Newbie

• 164 posts
  • LocationBraila

Eu unul sunt PRO, dar trebuie sa fie si cineva care sa se ocupe, propui pe cineva sa faca acest lucru ? :)

E corect si ce ai spus tu, nu neaparat sa fie full acces, sa aibe acces doar la PIN & T/C, este suficient sa ai aceste 2 lucruri in plus fata de un membru pentru a modera o categorie, in schimb poti da gradul de Moderator pe acea categorie si ii dai accesul la ce am spus mai sus acelei persoane, pentru ca un Super Moderator se ocupa de tot forumul iar un Moderator se ocupa in mod special de o anumita categorie.

Sincer da , ma propun pe mine . Nu conteaza chestia asta cu '' full acces '' . Faptul ca avem Moderatori si Super Moderatori , nu prea ar conta , deoarece la categoriile care vreau sa aibe acces Supervizorul / AMXX Scripter-ul , in proportie de 90% sunt posturile facute de creation ( nu musai el , ma refer ca si grad de Fondator ) . Activitatea Moderatorilor cat si a Super Moderatorilor , este 0 pe sectiunea respectiva.

Am inteles principiul , rog T/C.

OFFLINE   bLaNq

bLaNq

-= Premium =-

• 88 posts
  • LocationSlatina

Pe mine sincer m-a incantat ideea si buna vointa a ta, eu unul am sa tin cont de acest lucru si pe viitor posibil sa modificam cateva lucruri !

La cat mai multe propuneri de acest gen, tiparul asta de propuneri ajuta la dezvoltarea comunitatii, ar trebui sa ia exemplu multe persoane, nu propuneri gen "Hai sa marim avatarul" "Hai sa mai facem o categorie inutila" .

Topic inchis.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users